KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14577035
nr 1457 7035
Helge Zandén
(1886-1972), Sverige
Etsning, "Jordbrukare. Signerad, numrerad 5/40. Bildmått: 27x27, yttermått inklusive ram: 52x47 cm
Helge Zandén, svensk målare född i Borås 1886, död 1972.
Utrop:
300 kr
måndag 28 mars 2022
kl 18:20:59
Helge Zandén
Läs mer om Helge Zandén